reede, 1. juuni 2018

Abiturientidele helises viimane koolikellNeljapäeval, 31. mail helises viimane koolikell Kristiine gümnaasiumi abiturientidele. Lõpetajate nimel kõneles Reijo Põllu. 

Kallid õpetajad, koolikaaslased ja klassikaaslased. Täna on väga tähtis päev meie noores elus ning teie olete selle suurepärase päeva tunnistajad. Teie kõik siin saalis saate olla kindlasti ühe kõige lahedama klassi lõpukella tunnistajateks. Siin kohal ütlen ausalt ära, et see ei ole selline kõne nagu te kõik ootasite vaid meie vaatame lõpukella veidike ümber nurga. Pole aega maseda.

Gümnaasium hõlmab endas kolme väga pikka ja rasket aastat. Nii vähemalt ütlevad seda kõik õpetajad ja kooli inimesed aga kui nüüd aus olla siis jah, need kolm aastat on ka olnud rasked aga see aeg on läinud nii kiiresti. Kolm aastat on ainult 3 Years – 36 Months – 1,095 Days, 26,280 Hours – 1,576,800 Minutes – 94,608,000 Seconds…

See oli hetkel mõeldud nendele õpilastele, kes õpivad endiselt veel gümnaasiumis. Kui suudate selle aja teha endale piisavalt rõõmsaks ja nauditavaks, läheb see kolm aastat linnulennult.

Meie suutsime päris palju asju selle ajaga ära teha ja korda saata. Tulles siia kooli, algas meie kooliaasta koheselt rebasteretsiga. Oeh, millised mälestused. Oleme kindlasti kõik tänulikud enda kallitele jumalatele, kes suutsid selle raske nädala jooksul meile nii rõõmu kui ka rõvedust tekitada. Ausalt öeldes, ma ei oskaks ette kujutada isegi meie klassi kui seda rasket nädalat ei oleks olnud. Meil pani kaks erinevat klassi kokku ning alguses meie suhtlus omavahel ei olnud just kiita. Mulle näiteks ei meeldinud üldse Mihkel kuna ta seletas tol ajal väga palju aga nüüdseks on temast kujunenud meie klassi üks värvikamaid kujusid :D

Meie klass ei ole kunagi õpetajate silmis olnud just kari priimuseid, aga vajadusel oleme me saanud päris edukalt hakkama. Oleme esinenud lugematuid kordi lavadel, luuletusi lugenud, tantsinud, sporti teinud, vajadusel isegi tunnis õppinud jne. Samas kui me enda tarkuseteradega just kõige säravamalt pole hiilganud siis siiski istub meie seas neli medalisti. Need võite te ise ära arvata.
Väljaspool kooli oleme me samuti päris aktiivsed olnud. Pikka juttu siin ei ole aga vihjeteks võime öelda Von Glehn ja Jõulumöll. Kes teab see teab.

Kui tavaliselt tehakse lõpukella kõne natukene tõsisem ja nutusem, siis meie seda ei tahtnud. Me ei võta seda kui ühte kurba sündmust vaid lihtsalt ühte elu etappi mille koheselt oleme läbinud. Isegi kui teile otseselt selline kõne ei meeldi siis nagu on öelnud meie kooli reliikvia ning kallis emakeele õpetaja Helmi Kelle „minu kaotus on minu võit” siis saame tulevikus ennast parandada.

Kolm viimast aastat siin koolis on olnud väga lahedad ja vahvad. On saadud nii nutta kui ka naerda. Meid oli gümnaasiumit alustades klassis 40 , kuid kahjuks on meid alles ainult 29. Nendest 29 inimest oleme me leidnud endale väga head sõbrad ja kaaslased, kellega selline retk oli lahe maha pidada. Ka meil õnnestus see aasta retsida väga lahedat klassi ning kui siis mitte kooli ja hinnete mõttes soovime, et ka neist sirguksid toredad ja lustakad inimesed. Sama jutt käib ka 11 klassi kohta.
Gümnaasiumis õppivatele noortele sooviksime omaltpoolt sirget selga ning lustakaid mälestusi. Gümnaasium on tore aeg. Nüüd aga näitame teile videot, kus näete millised on olnud meie kolm aastat siin koolis. Aitäh
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar