teisipäev, 26. juuni 2018

11. klassi kõne lõpuaktusel


20. juunil lõpetas Kristiine gümnaasiumi 93. lend. 11. klassi nimel kõneles aktusel Oskar Kask. 

Tere, kallid lõpetajad, lugupeetud siinviibijad!

12 aastat kooliteed läbitud, kuid ees ootab tundmatu uus. Kõik, mis siiamaani kaugustest terendanud, on märkamatult teie ette jõudnud. Vaid üks samm ja avanevad tundmatud vetevallad ühes tõusude ja mõõnade ning tormi ja maruga. Tuleb õppida nendes oludes õiget kurssi hoidma, et jõuda pärale kuhu meie hing ihaldab.

Igaühel on oma elule erinevad ootused ja tänapäeva tingimustes piiramatud võimalused nende teostamiseks. Kuidas aga leida just see, mida ise armastad, üksik virvatuli, jaanimardikas keset suurt ja laia piiritust ning avarust? Tee lihtsalt nagu õigeks pead, kuula oma südant, kuni eksinud kohtuvad. 

Jalāl ad-Dīn Muhammad Rūmī on öelnud: „See, mida te otsite, otsib teid samuti.“
Elage täiel rinnal, ärge andke alla, igast kaosest leidub väljapääs, mille kogemine teeb teid ainult rikkamaks. Tunnetage, nähke elu ja hetki ning võimalusi neis.

Ma soovin teile 11. klassi poolt edu oma unistuste täideviimisel ja rõõmu ning õnne otsimisel. 

Lõpetuseks kannaksin ette Manfred Kets de Vries definitsiooni õnnest: 
„Õnn on tee, mida mööda me liigume. Sihtpunktist olulisemad on teekond, maastik ja reisiseltskond. Õnn tuleb leida teel olles, mitte kannatamatult kilomeetreid lugedes. Toetudes oma teadmistele ja kogemustele juhtimisest ja psühholoogiast ning võttes aluseks Hiina vanasõna: „Õnn on see, kui on midagi teha, kedagi armastada ja midagi loota.“

Kõike head teile lõpetamise puhul!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar