laupäev, 2. september 2017

Õppeaasta avatudReedel, 1. septembril avati Tallinna Kristiine Gümnaasiumis uus õppeaasta. Õpilasesinduse nimel kõneles Triinu Tähe.

 Austatud koolipere! 


On aeg naasta tagasi koolipinki. Ees ootavad uued õpetajad, sõbrad, teadmised ja ka katsumused. Nii mõnigi võib tunda kurbust või ka kartust algava õppeaasta ees, aga kindlasti leidub ka neid kes ootavad huvi ja ootusärevusega kooli. Rõõmu tekitab taaskohtumine klassikaaslastega ja kõik jagavad muljeid ning tegemisi oma suvest.

Mida soovida uueks kooliaastaks? Nelson Mandela on öelnud, et: ,,Hea haridus on kõige tugevam asi, mida saab kasutada maailma muutmiseks.'' Siinkohal võib tekkida küsimus, mis on hea haridus? Ainsaks teguriks ei ole kindlasti mitte ainult kool. Et saada head haridust, tuleb anda omaltpoolt midagi vastu. Üheks kõige olulisemaks teguriks hariduse omandamise juures on eelkõige tahtejõu ja motivatsiooni. Ilma nendeta ei ole võimalik saavutada soovitud tulemust. Kui seada endale vastavad eesmärgid ja olla sihikindel, ei takista hea hariduse omandamist mitte miski.

Mida veel soovida? Kindlasti kannatlikust. Tulemusi ei olegi võimalik kohe näha. Tuleb pingutada ja olenemata takistustest edasi püüelda. Olgu selleks siis kasvõi matemaatika kontrolltöö või arvestuslik eksamihinne. Kui õpilasel on kõik need omadused olemas, siis ongi võimalus maailma muuta paremuse suunas.

Tegelikult kujundab iga õpilane vastavalt enda võimetele ja soovidele sobiva õppimiskeskkonna. Jääb üle vaid loota, et õppeaasta möödub rõõmsalt ja teguderohkelt. Soovin õpilasesinduse poolt kõigile head algavat kooliaastat! 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar