esmaspäev, 9. jaanuar 2017

Eesti kõige linnusõbralikum klass


AS Balsnack International Holding kuulutas välja toreda ja vastutustundliku konkursi, milles saavad osaleda koolide, klubide ja huviringide õpilased. Meie kooli 3.b klass osaleb samuti sellel konkursil, mis toimub nov 2016-märts 2017.


Õpilased saavad nelja kuu vältel lindudeteemalisi ülesandeid, mida ainetundides lahendada.
 

November 2016 – esimeseks ülesandeks on lindude toidumaja meisterdamine;
Detsember 2016 – jõulukuul ootame joonistusi ja pilte meil talvituvatest lindudest;
Jaanuar 2017 – aasta esimesel kuul kutsume osalejaid pliiatseid haarama ning lindudest kirjutama;
Veebruar 2017 – viimaseks ülesandeks on otsida endast loomingulisust ja käsitöövilumust ning meisterdada vabas tehnikas midagi, mis seostub lindudega;
Märts 2017 – toimub Eesti kõige linnusõbralikuma klassi suur loosimine

Igakuiseid võitjaid selgitab välja nii žürii kui ka publik. Žürii premeerib iga kuu kaht tublit klassi maitsva ning toreda auhinnaga ja kingib pääsme märtsis toimuvale lõpploosimisse, milles loositakse välja 1000€! Samuti toimub konkursi vältel publiku lemmiku hääletus. Iga kuu saab publiku lemmik samuti auhinna ning koha lõpploosimisse.  1000€ suurune peaauhind loositakse välja märtsis 2017 pimeloosiga kõikide finalistide vahel.

Oleme linnusõbralikud ja toetame linde. Abistame neid külmal talveajal. Toidame linde juba novembrikuust alates. Akna taga on suur viirpuu ja seal käivad kogu aeg linnud söömas. Oleme rõõmsad, kui nad külastavad linnumaja. Tore on vaadata lindude askeldusi ja kuulata ilusat linnulaulu.


Ühe õpilase isa töötab firmas, mis teeb linnutoitu. Tema aitab meil muretseda õiget linnutoitu.
Enamik meie klassi õpilasi elab linnu nimelistel tänavatel. Need on Tedre, Kuldnoka, Mõtuse,Kajaka,Püü,Ööbiku, Rähni,Luige,Räägu,Kure,Kotka, Varese,Rästa,Linnutee.
Seda elupaika nimetatakse Linnukülaks.

Video

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar