neljapäev, 24. september 2015

KummikeksEuroopa spordinädala raames toimus meie gümnaasiumis kummikeksu võistlus 4.-6. klassidele  ning võitjad olid 4.b, 5.a ,6.a.

Võistlusest annab ülevaate 4. b klassi õpilane Sander Oese

Euroopa spordinädal on Euroopa Komisjoni  uus algatus, millega toetatakse sporti ja füüsilist tegevust kogu Euroopas. Spordinädala raames propageeritakse sporti ja igasuguses füüsilises tegevuses olemisest,  samuti tahetakse tõsta teadlikkust nende mõlema kasulikkusest. Spordinädalal pakutakse noortele aktiivseid tegevusi vahetundides, pööratakse tähelepanu liikumisele ja spordile.

Meie korraldasime Kristiine gümnaasiumis kummikeksu võistlused. Meie hüüdlause oli: hüppa rõõmsalt üks ja kaks, tuju läheb paremaks!

Kummikeks on kastikeksuga sarnanev hüplemismäng, kus kasutatakse pikka otstest kokkuseotud kummipaela (pesukummi). Kaks mängijat astuvad kummipaela sisse ja eemalduvad teineteisest, kuni kumm on pingul, jäädes näod vastamisi seisma. Kumm  asetseb põlve kõrgusel. Kummi hoidjad võivad seista jalad koos või õlgade laiuselt. Kolmas mängija hakkab üle kummi kohal läbi hüplema kindlaks määratud elemente. Vea tegemist elemendi sooritamisel nimetatakse apsuks. Apsu korral läheb hüppekord järgmisele mängijale. Mäng oli populaarne koolitüdrukute hulgas eriti 1970.–1980. aastatel.

4.-6. klasside arvestuses võitsime meie – 4. b klass. See eeldas seda, et pingutasime kogu klassiga. Auhinnaks saime kastitäie mahlajooke. Soovitan kõigile kummikeksu, sest see on põnev, lõbus ja seltskondlik mäng.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar