reede, 4. aprill 2014

Tähistasime lastekirjanduse päeva

Alates 1967.aastast tähistatakse üle maailma Hans Christian Anderseni sünniaastapäeval,2.aprillil rahvusvahelist lastekirjanduse päeva.

Pühendasime ka oma koolis selle päeva loovuse arendamisele ja muinasjututraditsioonide elustamisele. Meenutasime legendaarse muinasjutulooja elu ja loomingut. Viiendad klassid kordasid muinasjututunnuseid ja kirjutasid muinaslugusid, kus õelus ja kurjus oma palga saavad ning headus ja õiglus võidule pääsevad. Õnnestunumad tööd olid Killu Issakul ja Eva-Liisa Treil 5.klassist ja Aleks-Martin Rebasel 7.klassist. 8.klasside silmapaistvaim muinasjutt oli Andri Saaretil.

Üheksandas  klassis valiti ettelugemiseks H.Chr. Anderseni „Väike Merineitsi“ ja arutleti erinevate mõttemaailmade ja tõekspidamiste  üle. Õpilased oskasid hästi  tähtsustada muinasjutte väärtushinnangute kujundajana.  Kodutööks jäi essee, kus igaüks saab sõnastada  selle, mis tema jaoks loetust kõige tähtsam tundus.

Kümnes klass püüdis  siduda muinasjutte  tänapäevaprobleemidega ning kirjutas kaasaegse muinasjutu, mille kandsid ette Harri Heinamets, Liis Salum, Siim Erik Potsepp ja Aleksander Drozdov. Nende lugude põhilootuseks oli , et vaesed ime läbi rikkaks saaksid ja võiksid õnnelikult oma kodumaal elada  elupäevade lõpuni.

Üheteistkümnenda klassi  kirjaliku arutluse teemaks oli, miks vajavad inimesed muinasjutte.

Ettevõtmine  virgutas kirjandushuvi ja aitas tuua muinasjutuväärtused meie kooli argipäeva.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar