teisipäev, 8. oktoober 2013

Õpetajate päev

(Foto: Huviaken)

Reedel, 4. oktoobril tähistati meie koolis õpetajate päeva. Huviaken avaldab õpetajate päeva direktori Karmen Aasma sõnavõtu.

On kätte jõudnud see aeg, kui me anname võimu tagasi päris juhtkonnale. Kui tavaliselt räägitakse, et direktor või õpetaja oli olla raske, siis meie seda ei tee. Kolme tunniga saime aru, et see ei ole kontimurdev töö. Mõistsime, et õpetaja ametiks on vaja kutsumust ja soovi olla õpetaja. Õpetajate soovis olla õpetaja me ei kahtle ilmselt keegi, sest mis muud neid õpetaja ameti peal hoiab, palk ei ole tööle vääriline ja olgem ausad, meeldiv inimene leiab toredaid kolleege mujalgi.  Järelikult on koolis olevatel õpetajatele vaja ainult kutsumust olla hea õpetaja. Kohe esimesel hetkel peab ennast maksma panema, muidu hakkama ei saa.

Direktorina sain aru, et selle töö üks raskemaid kohti on see, et pead arvestama 100% sellega, et juhid laste- ja noorteasutust, kus esimesel kohal on õpilaste heaolu. Samas pead vastutama selle eest, et õpetajatel oleks meeldiv tööl käia ja värbama ning hoidma häid õpetajaid. See on amet, mille kohta võiks öelda "nagu küla koerale,  nõnda koer külale".  

Kuid sellegi poolest anname suurima rõõmuga võimu tagasi, sest ise võimul olles, ei saaks me nautida viimase klassi magusaid vilju.  

Õpilaste poolt valiti lemmikõpetajateks

Saila Kiik (algklassid)
Liis Pari (põhikool)
Helmi Kelle (gümnaasium)  

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar