esmaspäev, 21. jaanuar 2013

Kultuuriõhtu

Kolmapäeval, 30. jaanuaril kell 16.00 on Tallinna Kristiine Gümnaasiumi aulas kultuuriõhtu. Huvilistele esinevad kooliteater, kammerkoor ning räppmuusikat viljelevad Holger Rannus ning Kristjan Põder.

TKG kooliteater näitab publikule novembrikuus Betti Alveri luulepäevadel menukalt esietendunud luulelavastust „Luigelaul“. TKG kooliteatri gümnaasiumiosas on hetkel kuus 11. a klassi  õpilast, kes on üheskoos lavastustes osalenud ning festivalidel esinenud alates 2011. aastast. „Luigelaulu“ stsenaariumi aluseks on Toomas Liivi viis luuletust kogust „Achtung“. Eelmise aasta novembrikuus esinesime Betti Alveri luulepäevadel „Tähetund“, kus trupp sai eripreemia „Ühtse ja üksteist toetava ansamblimängu eest“ ning Laura Liisa Lemetsar valiti festivali parimaks naisnäitlejaks. Hetkel valmistab kooliteater ette uuslavastust, mis põhineb Peter Handke näitemängul „Kaspar“ ning esietendub 12. märtsil.

Kammerkoor laulab juhendaja Kai Rei sõnul kolm isamaalist laulu, mis on välja valitud õpilaste endi poolt. Õpetaja sõnutsi tuleb tore esinemine, kus erinevad kunstistiilid saavad sõbralikult kokku. Juhendaja märgib, et kõik laululapsed on positiivsed ning on valmis eesmärkide nimele kõvasti pingutama. Kai Rei on kammerkoori juhendanud kaheksa aastat.  Lisaks kooli sündmustele on esinetud kõikidel laulupidudel on korraldatud laulupäevi ning laululaagreid.  Üleeelmisest  aastast on  kammerkoor esimese kategooria koor.

Õhtu lõpetavad mõnusat keldrilist räppmuusikat viljelevad Holger Rannus ning Kristjan Põder.  Holger Rannuse sõnul pakutakse publikule südamega tehtud sõnumiga muusikat.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar