esmaspäev, 24. september 2012

Rebased ristitud

 
(Foto: Huviaken)

Rebaste ristimisest kirjutavad kümnendikud Mariann Rajur ja Kelly Müürisepp

Tallinna Kristiine Gümnaasiumis toimus 20. ja 21. septembril rebaste ristimine. Iga rebane sai endale ühe või kaks abituriendist jumalat. Jumalate ülesandeks oli rebaseid kahel päeval erinevate rituaalide läbimisel juhendada. Abituriendid täitsid endale võetud ülesandeid korralikult ning mõnuga.

20. ja 21. septembri hommikul kell 7.20 kogunesid abituriendid ja rebased koolistaadionile, kus toimus hommikuvõimlemine ja hambapesu. Selleks, et asi oleks „meeldivam“ kasutati hambapasta asemel sinepit ja mädarõigast. Lahkelt jagati söögiks ka toorest sibulat.

Koolikotid asendati suurte mustade prügikottidega ning jalavarjudeks anti mõnusalt sahisevad sinised haiglasussid. Koolimajas pidid rebased liikuma abiturientide poolt kehtestatud korras. Nimelt said rebased rahulikult kahel jalal kõndida vaid teisel korrusel. Esimesel korrusel pidid rebased liikumissoovi korral kõhuli roomama, kolmandal korrusel aga neljakäpukil käima. Vahetundide ajal toimusid aulas ja väljas rebastele mõeldud mängud. Lisaks pidid rebased alluma sõnale „nugis“. Kuuldes seda sõna, pidid kõik rebased olenemata sellest, kus nad parajasti viibisid, viskama kõhuli ning urisema.

21. septembril lauldi pärast tundi karaoket ning tantsiti PSY loo „Gangnam style“ rütmis. Tseremoonia lõpus andsid rebased pühaliku vande, nad ristiti ning neile usaldati rebasepassid. Rebasepassil ilutses lisaks fotole ja nimele ka kümnendikku iseloomustav lause.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar