neljapäev, 12. jaanuar 2012

Stipendiumikonkurss 2012

Rahvusvahelise hariduse, jagatud kogemuste ja ühiskondliku tegevuse kaudu aitab United World Colleges liikumine noortel inimestel kujuneda vastutustundlikeks kodanikeks, kes on poliitika- ja keskkonnateadlikud, pühendunud rahu, õigluse, mõistmise ja koostöö ideaalidele ning nende põhimõtete ellurakendamisele.

Sellel aastal pakub UWC Eesti Ühing 100% stipendiumit Itaaliasse ja 90% Hongkongi kolledžisse. Stipendium katab õppemaksu, majutuse ning söögi. Lisakulud (lennupiletid, taskuraha) tuleb tasuda õpilase poolt. Hongkongis tuleb õpilasel rahastada puudujääv 10% stipendiumist, mis on umbes 2100 eurot õppeaastas.

Kandideerima oodatakse hea õppeedukusega 10. või 11. klassi õpilasi, keda iseloomustab enesedistsipliin, teistega arvestamine, eneseväljendusoskus inglise keeles ja suhtlemisjulgus. Palume kandidaatidel enne avalduse saatmist tutvuda põhjalikult UWC liikumisega (www.uwc.org ja www.uwc.ee ).

Kandideerimiseks on vajalikud järgnevad dokumendid:
- Taotlusblankett, mis on saadaval kodulehel www.uwc.ee ;
- Ühe õpetaja soovituskiri koos kontaktandmetega;
- Enesetutvustus ja põhjendus, miks soovid õppida UWCs (max. 1 lk);
- Essee ühel järgnevatest teemadest:

1. Vabas ühiskonnas on kunst otstarbetu?
2. „Mida sa teeksid kui teaksid, et läbikukkumine on võimatu?“ (Robert H. Schuller)
3. Sooline võrdõiguslikkus rikub soolise identiteedi kujunemist
4. Dopinguolümpia – õiglase spordimaailma vältimatu tulevik
5. Euroopa Liit – uppuv laev?
6. Andekus kohustab
7. Eesmärk õigustab meetodit

NB! Kõik dokumendid peavad olema eesti keeles. Kirjalike esseede pikkuseks kuni kaks lehekülge (Times New Roman, reavahe 1,5). Essees loodame näha kandideerija arutlusoskust, ühiskondlikke teadmisi ja omanäolisust.

Kõik dokumendid saata korraga aadressile konkurss@uwc.ee hiljemalt 26. veebruariks 2012. Teise vooru, mis toimub 24-25 märts ning kus kandidaadid osalevad rühmavestluses, rollimängude ja intervjuus, kutsutakse 10-15 õpilast. Edasipääsenutega võtame ühendust märtsi keskpaigaks.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar